Intencje mszalne
bazylikamikolow.pl

I SOBOTA – 3 czerwca 2023r.

6.30 Za + Janinę URYGA, od rodziny DANEL z Bielska Białej.

8.00 Przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca N.M.P. jako wynagrodzenie za grzechy świata w intencji czcicieli oraz członków Żywego Różańca.

18.00 
I Za + matkę Annę OLEKSY i Natalię KUBIAK z ok. Dnia Matki oraz ++ z pokrewieństwa KUBIAK, OLEKSY, ZYGMUNT i GROSZEK, o dar życia wiecznego.
II Za + męża Henryka JANOTA i syna Krzysztofa, o Miłosierdzie Boże i szczęśliwość wieczną.
III Za + Michała ŁASKUDĘ, od Kierownictwa i Sekretariatu ZG Brzeszcze.


UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 4 czerwca 2023r.

06.00 ZA PARAFIAN.

07.30 Dziękczynna z prośbą o Boże błog., potrzebne łaski i opiekę MBM dla Pawła WYCISŁO z okazji 18 r. urodzin i w intencji całej rodziny.

09.00 Do Bożej Op. z podzięk. za dar życia, wierną posługę w parafii i otrzymane łaski, z proś¬bą o łaskę zdrowia, Boże błog., potrzebne łaski i opiekę MBM i św. Wojciecha w dalszym życiu i posłudze, dla Romana GWIŻDŻ z okazji urodzin.

10.00 Za + mamę Janinę KĄDZIELA w 9 r. śmierci oraz + ojca Antoniego i ++ z rodziny, z prośbą o dar życia wiecznego dla nich.

10.30 Dziękczynna, z prośbą o Boże błog., zdrowie i miłość w rodzinie oraz opiekę MBM dla Iwony i Łukasza CHARYGA z okazji urodzin i w intencji ich dzieci. 

12.00 Do Bożej Op., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog., zdrowie, miłość w rodzinie i opiekę MBM dla jubilatów Gabrieli i Tadeusza LACH z okazji 45 r. ślubu oraz solenizanta Mariana GŁOŚNEGO z okazji 65 r. urodzin i w intencji ich rodzin. (Te Deum)

14.00 Do Bożej Op., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog., zdrowie, miłość w małżeństwie i rodzinie oraz opiekę MBM dla jubilatów Andrzeja i Gabrieli WIT¬CZAK z okazji 30 r. ślubu i w intencji rodziny. (Te Deum)

Po Mszy św. Chrzest NIEPSUJ Aleksander i NIEPSUJ Filip

17.30 Za ++ z rodziny PALICA i FIREK, z prośbą o dar nieba.

19.00    Za + męża, ojca i dziadka Hermana POLOCZKA i ++ z rodziny, z prośbą o dar nieba.  PONIEDZIAŁEK – 5 czerwca 2023r. wsp. św. Bonifacego bpa i męcz. 

6.30 Do Bożej Op. z prośbą o zdrowie, Boże błog. i zgodę w rodzinie dla Haliny i Piotra PANCHERZ, ich córki Joanny i wnuków.

8.00 Dziękczynna, z prośbą o Boże błog., zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę MBM dla Danuty MAJCHRZAK z okazji urodzin i w intencji synów z rodzinami.

18.00    
I Za + męża Józefa MAJSTRZYKA w 10 r. śmierci oraz ++ rodziców z obu stron.
II Za + Teresę OCHOCKĄ we wsp. urodzin, z prośbą o dar nieba.
III Za ++ polecanych.


    
WTOREK – 6 czerwca 2023r. 

6.30 Za + mamę Ewę WACHSTIEL w 30-ty dzień po śmierci i + ojca Tadeusza.

8.00 Za ++ Wiktorię, Jana, Pawła, Gertrudę i Marię MANDECKI, dziadków z obu stron, i pokrewieństwo oraz + Małgorzatę WRZESIŃSKĄ.

18.00 
I Za + tatę Cezarego KOT i ++ z rodziny MYSZOR i KAZUCH.
II Przez wstawiennictwo Matki Bożej Mikołowskiej, św. Michała Archanioła i św. Wojciecha, jako wynagrodzenie Panu Bogu za grzechy ludzkości i wypraszająca łaskę nawrócenie grzesznikom.
III Za + Michała ŁASKUDĘ, od Dyrektora do spraw pracy i pracowników ZG Brzeszcze.


 
ŚRODA – 7 czerwca 2023r. 

6.30 Za + Janinę URYGA, od Stanisława MAŁEK z rodziną.

8.00 Za ++ rodziców Cecylię i Kazimierza SĄCZUK oraz Czesława i Aleksandra SĄCZUK.

18.00 
I Do Bożej Op. z prośbą o łaskę nawrócenia, Boże prowadzenie w życiu i zdrowie dla syna Bartłomieja.
II Za ++ Leopoldynę i Karola SOWA w rocznice śmierci.
III Za + Michała ŁASKUDĘ, od Zarządu Związku Zawodowego Górników w Polsce ZG Brzesz¬cze i Związku Zawodowego Ratowników Górniczych ZG Brzeszcze i Drużyny Ratowniczej.CZWARTEK – 8 czerwca 2023r. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 

06.00 ZA PARAFIAN.

07.30 Do Bożej Op., z podzięk. za dar życia, z prośbą o Boże błog., zdrowie i dobre wybory w życiu oraz opiekę Matki Bożej dla Jana KAPELA z okazji 18 r. urodzin i w intencji siostry Marysi oraz rodziców i całej rodziny.

09.00 Do Op. Bożej, z podzięk. za trud przygotowania dzieci do I Komunii Św., z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę MBM dla siostry Vianeji, od dzieci i rodziców ze SP3.

12.00 Za + Krystiana ŁOSKOT, od rodziny MARZEC.

18.00 Za + Stanisława LONDO, od rodziny ZYCH z Brzeska.


PIĄTEK – 9 czerwca 2023r. 

6.30  Za + Wandę PATOŁA w 30-ty dzień po śmierci, od syna z rodziną. 

8.00  Za dusze w czyśćcu cierpiące, o dar nieba.

18.00     
I Za + męża, ojca i dziadka Piotra KOŁODZIEJA we wsp. urodzin i ++ pokrewieństwo z obu stron.
II Za ++ rodziców Annę i Pawła BOJDOŁ, rodzeństwo Genowefę, Zygmunta i Kazimierza oraz dziadków z rodzin BOJDOŁ i ORSZULIK.
II Za + brata Zbigniewa KŁOSA, rodziców Marię i Józefa , Henryka KOCZY oraz Alinę SUCHANEK, z prośbą o dar życia wiecznego.SOBOTA – 10 czerwca 2023r.

6.30 Do Bożej Op. z podzięk. za wszystkie otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i dalszą opiekę dla Anny KOŁODZIEJ z okazji 70 r. urodzin oraz w intencji całej rodziny. (Te Deum)

8.00 Za + ojca Jana JANOTA w kol. r. śmierci, + mamę Anielę i ++ z rodziny JANOTA.

Po Mszy św. Chrzest Kuba WAGNER

18.00 
I Za + żonę Alinę SUCHANEK we wsp. urodzin i ++ z rodziny, o dar życia wiecznego.
II Za + męża, ojca i dziadka Jana GRZEGORZEK w 20 r. śmierci, ++ rodziców i rodzeństwo oraz wszystkich krewnych z obu stron, z prośbą o łaskę życia wiecznego.
III Za ++ Józefa DUDŁAKA, matkę Otylię KUMOR, Pawła SONNTAGA i Andrzeja KACPERCZYKA.


X NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 czerwca 2023r.

06.00 ZA PARAFIAN.

07.30 Przez wstaw. Matki Bożej i bł. Ks. Emila SZRAMKA, z prośbą o Boże błog. i zdrowie dla członków Róży Różańcowej nr 44 i ich najbliższych oraz za ++ z tej Róży.

09.00 Dziękczynna, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MBM oraz św. Wojciecha dla Anny BIEG z okazji 70 r. urodzin oraz w intencji całej rodziny. (Te Deum)

10.00 Za + syna Leszka SAUERMAN w kolejna r. śmierci i + brata.

10.30 Za + męża i ojca Mariana BOCIAN w kol. r. śmierci, ++ rodziców Leokadię i Józefa KLIMAS, teściów Zenonę i Stanisława BOCIAN oraz ++ dziadków z obu stron, z prośbą o dar życia wiecznego.

12.00 Za ++ rodziców Eugeniusza w 1 r. śmierci i Kazimierę KACZMAREK w 2 r. śmierci i ++ z rodziny KULCZYK.

14.00 Do Bożej Op., z podzięk. za dar życia, z prośbą o zdrowie, Boże błog., łaskę żywej wiary oraz opiekę Anioła Stróża dla dzieci przyjmujących sakrament Chrztu Św. i w intencji rocznych dzieci: Maksymiliana JANOSZ, Feliksa ADAMUS, Mikołaja GALIŃSKIEGO, Agnieszki KULANEK i Jakuba CHRAPLAK-BESSARABA oraz w intencji ich rodzi¬ców i chrzestnych.

17.30 Za + Józefa KRĘŻEL w 4 r. śmierci, od siostry Basi z rodziną. 

19.00 Dziękczynna, z prośbą o Boże błog. zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę MBM dla Aleksandry i Sebastiana PUSTELNIK z okazji 24 r. ślubu oraz w intencji dzieci.